26 Април 2019 - 02:20:49

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

04.10.2017 во 17:03:02

Zdravo, Ve molam dokolku moze da se posadi edni drva na trevnikot na kosot na parkingot pred zgradata po sro na ul.rudi cajevac br.10 ili po novo metodija sarlo br.20.potocno na maloto ostvrvce karsi vlezot na zgradata prema kulite bidejki na taa mala trevna povrsina postojano ima parkirani avtomobil koj go unistuva i toa malo zelenilo sto e ostanato pred zgradata.ve mola ako moze da se gradi ili barem zasadi malo drvce kako bi se zacuvalo zeleniloto i sprecilo da se parkiraat avtomobili. Pozdrav,

Статус: Одговорено
Тип на барање: Уредување на блоковското зеленило

 
Одговор

05.10.2017 во 14:18:57

Почитувани, се планира есенска акција за садење садници од Град Скопје. Садници се доделуваат на заедниците на сопственици. Потребно е како заедница на сопственици да поднесете барање до Секторот за комунални работи на Град Скопје. Ви благодариме што го користевте Граѓанскиот сервис центар

Назад

 

Архива

<< Април 2019 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      

Sponsored by

Developed by