26 Мај 2019 - 03:06:54

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

12.01.2018 во 18:48:31

NA ULICA KOSTA NOVAKOVIK POMEGU ZGRADITE BR 50 , BR 48 I BR 46 NON STOP SE FRLA SEKAKOV OTPAD NADVOR OD KONTENERITE . -STARI PROZORI , VRATI -STAR NAMESTAJ OD SEKAKOV VID -GRADEZEN SUT ITN , ITN ZOSTO NE SE POSTAVI TRAJNO EDEN KONTEJNER ZA DA SE RESI EDNAS ZASEKOGAS OVA GRDO PAECE ZEMJA.J VO OVOJ DEL NA AERODROM STARITE DESET BLOKA JAS ZIVEAM DO 1976 GODINA I MISLAM DEKA NEMATE NI DENAR VLOZENO DA GO OPLEMENITE OVOJ DEL SO NOVO ZELENILO I NOVI DRVA, TUKU SETO TOA E OD SEDUMDESETITE GODINI. SO POCIT. ZAJKOV

Статус: Одговорено
Тип на барање: Хигиената во населените места: градежен шут и отпад

 
Одговор

17.01.2018 во 11:50:18

Почитувани, поставувањето контејнери е во надлежност на ЈП „Комунална хигиена“. Би Ве замолиле да се обратите директно во ова претпријатие или во Урбаната заедница Стар Аеродром, од каде ќе испратат допис со барање за поставување контејнер на посочената локација. Ви благодариме што го користевте Граѓанскиот сервис центар

Назад

 

Архива

<< Мај 2019 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

Sponsored by

Developed by