19 Септември 2020 - 00:20:21

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

08.03.2019 во 13:27:01

Почитувани, Ве молам како како надлежни и платени, да превземете итни чекори за целосно уредување на просторот односно преминот под железничка од ул.В.Мачуковски (нас.Мичурин) кон опш. Центар. Се работи за централно градско подрачје кое наликува на рурално и напуштено место со земјена површина по која неможат пешаците да се движат. Тоа е само кал и прашина со дупки и камења. Значи не се оди пешки и недај боже да помине возило. Камионите и автобусите не само што се циркулираат од тука, туку и го користат просторот за паркинг (автобусите на Берово транс се редовни, како и приколици од камиони). Срамно е во 21 век, таква локација да биде во таква состојба. Во надеж дека овој допис ќе иницира Ваша активност, срдечно Ве подравувам.

Статус: Одговорено
Тип на барање: останато

 
Одговор

11.03.2019 во 12:50:08

Почитувана Олга, за тој простор е предвиден нов ДУП во соработка со Општина Центар, кој набрзо ќе биде ставен на увид.

Назад

 

Архива

<< Септември 2020 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     

Sponsored by

Developed by