02 Април 2020 - 01:42:58

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

01.04.2019 во 12:11:56

Parkingot kaj Triiseri ne se naplatuva , tuka se parkiraat vozila i kombinja na ziteli i od podalecnite zgradi, tuka e i senvicarata Sedmica, Tutunska banka, Postata, Trokadero, Turistickata Agencija Aurora, i dr. pomali kafulinja. Plus tuka veka poveke vreme ima nekolku havarisani vozila koi samo go zafakaat parking prostorot. Golem problem se i golemite kamioni i cisterni, materijali, zeleza i sl. sto se nosat za gradenje na zgradata sto se gradi . tie pak go zafatile celiot prostor Pozadi Majcin Dom....strasno...Ogromen problem...Site vie molcite i se pravite slepi pred site problemi okolu ova ulica i parkinzi. Navecer pak pod prozor do tri saat sabajle sviri glasna muzika ...toa e sekoj den i ako spalnata soba vi e svrtena na taa strana so godini nemoze da spiete. Se prasuvam koj odi sekoj den do tri saat po kafeani i koj izdava dozvoli vo naselen prostor do rani utrinski saati da vi svirat-skripat pod pernica!

Статус: Одговорено
Тип на барање: Хаварисани возила, како и возила кои се користат како магацински простор

 
Одговор

23.04.2019 во 11:13:32

Почитувана Славица, нашите надлежни инспектори се информирани и преземаат мерки да се решат проблемите и со гласната музика и со хаварисаните возила ( во тек е втората фаза за нивно отстранување). Наскоро ќе се реши проблемот и со паркинг-просторот во овој дел. Ви балгодариме за укажувањето!

Назад

 

Архива

<< Април 2020 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    

Sponsored by

Developed by