31 Март 2020 - 03:24:35

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

01.04.2019 во 15:59:30

Почитувани, Детското игралиште што се наоѓа на бул. Србија, наспроти крстот во Аеродром е речиси цело руинирано, очигледно од несовесни жители и групи кои се собираат во доцните ноќни часови. Има ли начин и можност истото да се санира бидејќи тоа е единственото место во поголем радиус каде што можеме да поминеме со дечињата некој дел од денот. Се надевам дека ке се најде начин истото повторно да биде во функција. Со почит.

Статус: Одговорено
Тип на барање: Детски и спортски игралишта (кошарка, ракомет, мал фудбал)

 
Одговор

03.04.2019 во 09:36:54

Почитуван Гоце, Штотуку заврши јавната набавка за избор на фирма за одржување и реконструкција на детските игралишта на територијата на Општинба Аеродром. Во наредниот период по завршувањето на сите административни постапки, избраната фирма ќе си стапи на должност. Секако дека ќе биде опфатено и детското игралиште на бул. Србија. Поздрав

Назад

 

Архива

<< Март 2020 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

Sponsored by

Developed by