31 Март 2020 - 11:37:09

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

14.05.2019 во 12:03:02

Дали и кога ви е во план да ја направите улицата Фрањо Клуз од страната на новиот рамстор и старата макпетрол бензиска. Целата улица е со огромни дупки, без тротоари, без никакво осветлување или со многу слабо осветлување долж целата улица. Тотално е небезбедна и за возење и за пешачење поготово ноќно време.

Статус: Одговорено
Тип на барање: Санација на ударни дупки и прекопи на собирни улици

 
Одговор

16.05.2019 во 11:35:40

Оваа улица е во надлежност на Град Скопје. Ќе издејствуваме да биде направена. Поздрав

Назад

 

Архива

<< Март 2020 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

Sponsored by

Developed by