31 Март 2020 - 13:09:42

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

14.05.2019 во 12:09:18

Дали воопшто ви е во план во бетонската џунгла во стар аеродром да направите парк со игралиште за кошарка / фудбал. На 50+ згради 15000+ жители мислам дека може да се потрудите да изградите барем некој парк со терен за рекреација. Или сметате дека нема потреба од такво нешто?

Статус: Одговорено
Тип на барање: Детски и спортски игралишта (кошарка, ракомет, мал фудбал)

 
Одговор

16.05.2019 во 11:34:24

Во план е изработка на проектна документација за овој дел. Поздрав

Назад

 

Архива

<< Март 2020 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

Sponsored by

Developed by