31 Март 2020 - 11:54:30

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

15.05.2019 во 10:09:53

Одлично што се ставија стаклени табли и зглобни обрачи на игралиштето во Јане Сандански, браво за општината и само така продолжете. Ве очекуваме да ставите такви и на спортското огралиште во ОУ Блаже Конески и да монтирате уште 2 дополнителна коша на истото бидејќи е големо и има огромен интерес за спортување а постојните 2 коша не се доволни за сите заинтересирани рекреативци Кога ќе го средите игралиштето и ставите во функција и рефлекторите?

Статус: Одговорено
Тип на барање: Детски и спортски игралишта (кошарка, ракомет, мал фудбал)

 
Одговор

16.05.2019 во 11:32:37

Наскоро ќе почнат градежни активности во близина на на игралиштето (ќе се гради градинка), па не е изводливо да се преместуваат кошевите. Поздрав

Назад

 

Архива

<< Март 2020 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

Sponsored by

Developed by