18 Септември 2020 - 21:39:47

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

04.06.2019 во 22:28:12

Dobrovecer, dali moze da zamolime nashata opstina da proveri zosto ne se vkluceni reflektorite navecer na igralisteto kaj OU Blaze Koneski, zosto ne se vo funkcija kako kaj drugite igrslista da moze da sportuvame letovo navecer i dali moze da se sanira edniot obrac koj e navalen pred pagjanje? Fala sto se angaziravte za ovie problemi i pozdrav za opstinata i timot vo opstina.

Статус: Одговорено
Тип на барање: Детски и спортски игралишта (кошарка, ракомет, мал фудбал)

 
Одговор

06.06.2019 во 10:36:24

Почитуван, поради честото ошетување (кршење) на сандачето, ЕВН беше принудена да ја исклучи струјата заради безбедност. Што се однесува до навалениот обрач, ќе ги информираме службите да го санираат кошот. Ви благодариме

Назад

 

Архива

<< Септември 2020 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     

Sponsored by

Developed by