18 Септември 2020 - 21:52:46

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

18.06.2019 во 13:30:25

Почитувани, Дрворедот посаден на улица Методија Шаторов Шарло, во тревникот пред зградите Адора Парк 1,2 и3, почна да се суши, бидејќи воопшто не се наводнува или премалку се наводнува. Ве молам да интервенирате почесто да се наводнува овој и останатите дрвореди низ општината кои беа посадени изминатава пролет. Исто да ве потсетам дека ова е втор дрворед кој е посаден на посочената локација во последните три години. Првиот дрворед исто се исуши. Со Почит, Илија

Статус: Одговорено
Тип на барање: останато

 
Одговор

19.06.2019 во 14:18:25

Го имаме предвид полевањето на засадените дрвја, кое се одвива според определена динамика и во зависност од временските услови. Ви благодариме

Назад

 

Архива

<< Септември 2020 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     

Sponsored by

Developed by