23 Февруари 2020 - 17:03:54

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

19.06.2019 во 12:08:44

Почитувани, Во неколку наврати Ви се обраќам и Ве замолувам за поставување на ново детско игралиште на ул. М.Ш.Шарло, на местото каде што ги поставивте руинираните лулашки од стариот парк. Тие се веќе искршени и претставуваат опасност за сите деца од најмали до најголеми. Дали општината не се грижи за нејзините најмали жители? Срамота е помеѓу толку згради да не се направи еден репрезентативен парк и во него детско игралиште. Поголема ПР пропаганда од тоа ако го направите ќе нема. Знам дека ќе следи штуро објаснување,али сепак размислете. Со почит, Андреа

Статус: Одговорено
Тип на барање: Детски и спортски игралишта (кошарка, ракомет, мал фудбал)

 
Одговор

20.06.2019 во 09:31:23

Почитуван Андреа, предвдена е изградба на ново детско игралишта зад градинката „Калинка“ и обнова на руинираните лулашки. Тоа е планирано во наредниве месеци.Поздрав

Назад

 

Архива

<< Февруари 2020 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Sponsored by

Developed by