31 Март 2020 - 11:17:12

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

09.07.2019 во 12:47:33

Здраво општинари, Неодамна забележавме нови градежни активности на бул. Трета македонска бригада, на местото каде што беша хангарите од леснина после Американ колеџ одма до самата постројка. Веќе ндела дена има активно размонтирање на хангарите и ископана дупа. Ве замолуваме да ни дадете информација што треба да се изради на таа парцела. Ве молам да се се санкционира/контролира огромната прашина која се крева од градежните актвнсти, после се жалиме на загаден воздух, а знаеме од што е загаденоста. Во исчекување на ваш брз одровор. Поздрав и секое добро

Статус: Одговорено
Тип на барање: останато

 
Одговор

09.07.2019 во 15:12:05

Почитуван Дориан. Станува збор за издадено одобрение за градење согласно со ДУП И17 за градска четврт ОД ГУП СКОПЈЕ . УРБАНИСТИЧКИОТ ПЛАН НА ЧЕТВРТ И17 ОД ГУП СКОПЈЕ 2012-2022 е достапен онлајн. Општината нема надлежност, туку Град Скопје. Ве молиме, за конкретни информации, обратете се во Град Скопје. Поздрав

Назад

 

Архива

<< Март 2020 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

Sponsored by

Developed by