19 Февруари 2020 - 09:22:11

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

31.08.2019 во 11:21:59

Ziveam na Vidoe S bato 19 ,kaj katnata garaza.Stanarite, nemame kade da parkirame od havarisani ,neregistrirani , koli za prodavanje i taksi vozila koi si gi ostavaat vo garazite a ne ziveat tuka.pa bi mozele i ovde da vovedete zonsko parkiranje, em budzetot ke se zgolemi na opstinata em ke se resi parkiranjeto na stanarite. vi blagodaram na razbiranjeto

Статус: Одговорено
Тип на барање: Хаварисани возила, како и возила кои се користат како магацински простор

 
Одговор

03.09.2019 во 14:48:23

Почитуван Сашо, за да се воведе зонско паркирање, мора да се соберат потписи од околните згради и барањето да се достави до архивата на Општина Аеродром. Понатаму Општината го проследува барањето до Градски паркинг.

Назад

 

Архива

<< Февруари 2020 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Sponsored by

Developed by