31 Март 2020 - 12:50:03

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

11.09.2019 во 09:44:01

Почитувани, долго време дишеме прав и прашима од земјената улица која поминува зад зградите на Адора Парк 1, 2 и 3 на Методија Шарло бр.6,8 и 10. Кога ќе се асфалтира патот, да се реши овој горлив проблем бидејќи многу средства од комуналии наплати општината од изградбата на околните згради и дали ќе се среди просторот пред зградите со парк и затворено детско игралиште? Благодарам.

Статус: Одговорено
Тип на барање: останато

 
Одговор

23.09.2019 во 10:03:42

Почитувана Ана, се надеваме дека наскоро ќе се реши овој проблем. Предвидено е парковско зеленило на овој потег. Поздрав

Назад

 

Архива

<< Март 2020 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

Sponsored by

Developed by