31 Март 2020 - 13:05:18

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

21.09.2019 во 23:04:27

Дали во рамки на кампањите за зелена општина без автомобили годинава ќе можеме како жители на Аеродром да аплицираме за субвенции за набавен велосипед доделени од општина Аеродром како што има во другите општини Центар, Карпош, Кавадарци...Не мислам на повикот од Град Скопје, туку како општина Аеродром, кога ќе се објави, колку средства се обезбедени и до кој износ ќе врши поврат општина Аеродром.

Статус: Одговорено
Тип на барање: останато

 
Одговор

23.09.2019 во 09:05:41

Почитуван Дејан, Општината обезбеди средства од својот буџет за субвенции за велосипеди. Јавноста ќе биде навреме информирана кога ќе се објави јавниот повик за аплицирање. Датумот зависи од резултатот од координацијата со Град Скопје. Поздрав

Назад

 

Архива

<< Март 2020 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

Sponsored by

Developed by