24 Јуни 2021 - 05:39:52

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

05.11.2019 во 13:02:30

Почитувани, во дворот на ОУ Блаже Конески, поточно до фудбалското/ кошаркарското игралиште има тешка механизација која почнува да копа. Какви градежни активности се вршат во дворот на школото, што се изведува, што ќе се гради, колку време ќе траат градежните активности, со каков проект се одобрени и предвидени тие градежни активности?

Статус: Одговорено
Тип на барање: Детски и спортски игралишта (кошарка, ракомет, мал фудбал)

 
Одговор

11.11.2019 во 09:28:19

Почитуван Ненад, се надевам дека претпоставувате за што станува збор. Според ДУП-от од пред 5 години, на тоа место е предвидена градинка, со тоа што игралиштето ќе биде преместено од другата страна на училишниот двор. За натамошните чекори јавноста ќе биде навреме информирана. Поздрав

Назад

 

Архива

<< Јуни 2021 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     

Sponsored by

Developed by