24 Јуни 2021 - 05:43:15

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

28.11.2019 во 22:44:41

Почитувани, ме интересира вие како општина какви ингеренции имате над кафаните и кафулињата, кој е одговорен околу гласната музика, каде ние може да пријавуваме за трајно решение а не само за моментално во мвр. Јас сум ново доселена во мичурин и многу ми смета гласната музика од кафаната рулет клуб. Дали треба да поднесам писмено барање до општинските инспектори или доволно е преку сајтов?Поздрав

Статус: Одговорено
Тип на барање: останато

 
Одговор

29.11.2019 во 09:20:01

Почитувана Ивана, вашиот проблем пријавете го во Инспекциското одделение на Општина Аеродром, поточно поднесете барање до Одделение за инспекциски работи заверено преку архива. Поздрав

Назад

 

Архива

<< Јуни 2021 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     

Sponsored by

Developed by