24 Јуни 2021 - 06:07:31

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

04.12.2019 во 12:14:28

Почитувани, дали постои план за реализација на еднонасочен сообракај во стар аеродром , бидејки е невозможно паркирање на возилата. Нема толку паркинг места ниту во подземните гаражи во новите згради , колку што има коли.Или да се направи како во Ново Лисиче катна гаража. Благодарам.

Статус: Одговорено
Тип на барање: останато

 
Одговор

05.12.2019 во 09:08:55

Ќе ги разгледаме сите можности за растоварување на сообраќајот во овој дел од Аеродром. Секако, во координација и соработка со МВР ќе се обидеме да изнајдеме решение. Поздрав

Назад

 

Архива

<< Јуни 2021 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     

Sponsored by

Developed by