24 Јуни 2021 - 05:05:29

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

07.03.2020 во 15:34:25

Na posledniot sostanok na sobir na stanari se odluci da se postavat p-prepreki na trotoarot na ul.Metodija Satorov Sarlo, osobeno pred kaficot MMornin. Ove po cel den se parkiraat vozila i koga vrne odime po ulicata koja e polna so voda i kolite ne prskaat i mora i decata od skoloto da odat po ulicata sto bi mozelo nekoj da gi zgazi. Za da ne dojde do nesakani posledici kako ziteli na ovoj del od opstinata, a za nepreceno dvizenje po trotoarot barame da postavite p-prepreki na trotoarot od ulicata osobeno pred kaficot.

Статус: Одговорено
Тип на барање: Нови заштитни П-огради

 
Одговор

09.03.2020 во 13:00:56

Почитуван Борче, во оглед на големиот број барања за поставување столпчиња на повеќе локации низ општината, ве молиме доставете барање до Комуналното одделение. Поздрав

Назад

 

Архива

<< Јуни 2021 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     

Sponsored by

Developed by