26 Април 2019 - 01:58:52

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

01.11.2017 во 00:07:06

Pocituvani, Ekipite na vodovod pred nekoe vreme interveniraa na puknata cevka od strana na zgradata na ul.rudi caevac broj staro 10 novo 20.ve molam ako moze da se sanira prekopot,bidejki ostavija dupka na ulicata koja koga ke zavrne se pretvara vo kal na cela ulica,i ni e oteznato dvizenjeto bidejki poveke.od polovina trotoar e iskopan i behaton plockite rasfrlani po trevnikot

Статус: Одговорено
Тип на барање: Санација на ударни дупки и прекопи на собирни улици

 
Одговор

07.11.2017 во 14:27:56

Почитувани, нашите служби интервенираа до ЈП „Водовод и канализација“ за санирање на дупката. Ви благодариме што го користевте Граѓанскиот сервис центар

Назад

 

Архива

<< Април 2019 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      

Sponsored by

Developed by