19 Септември 2020 - 00:36:15

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

19.03.2019 во 08:27:15

Почитувани, Ве молам за информација зошто е стопирана изградбата на црквата во реонски центар ???? До кога тој простор ќе биде неуреден ??? дали е точна информацијата дека на локацијата на булевар Србија наспроти турските висококатници на просторот кој што беше депонија, се исчисти и се загради со лимови, нема да се гради училиште туку се спрема за изградба на згради ???? Ви благодарам однапред......

Статус: Одговорено
Тип на барање: останато

 
Одговор

19.03.2019 во 10:40:03

Почитувана Ели, за изградбата на црквата во Реонски центар информации може да се добијат од МПЦ, земјиштето е приватно, на Скопски пазар, што значи Општината нема ингеренции. Што се однесува до просторот наспроти висококатниците, таа парцела е исто така во сопственост на МПЦ, но нема промена во ДУП-от за изградба на нови згради.

Назад

 

Архива

<< Септември 2020 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     

Sponsored by

Developed by