31 Март 2020 - 02:54:47

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

22.04.2019 во 15:58:25

Pocituvan Gradonacalnik na Opstina Aerodrom, Ve izglasavme poradi vasata programa za razvoj na opstinata, i sledstveno na toa imame ocekuvanja sto treba da se srabotat. Imajki vo predvid deka cela nasa opstina e kako gradezno zemjiste, so aktvini gradezni raboti 12 meseci vo godinata, neminovno e da obezbedite sekojdnevno mienje na ulicite, bidejki prasinata ja diseme site, vklucuvajki gi i nasite deca. Delot na ulicata "V. Karangelevski" do OU Ljuben Lape, trotoarite se obrasnati so treva, koja zazema del od ulicata, a delot okolu ucilisteto e nebezbeden, neugleden i poln so gjubre, vo civa neposredna blizina igraat deca vo ucilisteto. Ve izglasavme, ocekuvam da ne cuete koi se nasite potrebi. Bidejki pravoto na cist vozduh e ustavno pravo. Pozdrav, Lidija

Статус: Одговорено
Тип на барање: Хигиената во населените места: градежен шут и отпад

 
Одговор

23.04.2019 во 10:37:46

Почитувана Лидија, делот што го посочивте е булеварско решение и за него е надлежна „Комунална хигиена“. Нашите служби стапија во контакт со претпријатието и со заедничка координација ќе го исчистат. Ви благодариме за укажувањето!

Назад

 

Архива

<< Март 2020 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

Sponsored by

Developed by