31 Март 2020 - 12:02:58

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

02.05.2019 во 14:36:03

Почитувани, Би сакала да добијам точна информација колку изнесува еднократната парична помош за второ родено дете, односно дали сеуште важат измените од законот за парочен надомсет од 20.000 денари за второ дете и која е постапката и рокот за поднесување барање. Ви благодарам однапред Со почит

Статус: Одговорено
Тип на барање: еднократна парична помош за новороденчиња

 
Одговор

06.05.2019 во 14:51:17

Општина Аеродром доделува парична помош за секое новороденче во износ од 5500 ден. Формуларот може да се симне директно од веб-страницата ан Општината или лично да се пополни во просториите на Општина Аеродро.

Назад

 

Архива

<< Март 2020 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

Sponsored by

Developed by