09 Декември 2019 - 17:32:28

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

09.05.2019 во 23:04:10

Почитувани, Кога се поднесува барање за еднократна финансиска помош за прваче и кои документи се потребни? Поздрав.

Статус: Одговорено
Тип на барање: образование

 
Одговор

10.05.2019 во 09:20:33

Почитуван Горан, во тек е уписот на првачињата во училиштата и по неговото завршување до крајот на мај, се свикува седница на Советот на Општина Аеродром на која се донесува одлука за упис на првачиња за учебната 2019/2020. Сите детали околу условите и потребната документација ќе бидат објавени на веб-страницата на Општина Аеродром. Поздрав

Назад

 

Архива

<< Декември 2019 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

Sponsored by

Developed by