31 Март 2020 - 11:24:13

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

04.07.2019 во 22:29:03

Во рок од 48 саати ќе добиете одговор за статусот на решавање на Вашиот проблем. Ништо не решавате, џабе постои сервисов, само паричиња си лапкате пикнати во удобни фотељи. Барањата не ми ги објавувате, а за реашавање да не правиме муабет. Зошто не пратите инспекција за пријавите за гласна неартикулисана музика за кафаната рулет клуб? Ова ви е последно пишување од сега се сликам и праќам по социјални страни да видат луѓево какви неодговорни луѓе работат во општина аеродром, а вие продолжете да ги штитите кафаните наместо граѓаните.

Статус: Одговорено
Тип на барање: останато

 
Одговор

05.07.2019 во 10:48:59

Почитуван Иван, општинскиот инспектор е запознат со гласната музика од Рулет и повторно ќе излезе на терен. Вашата поплака можете и официјално да ја поднесете до архивата на Општината. Тоа што не одговоривме навреме не значи дека не сме реагирале. Се надеваме дека ќе го решиме овој проблем. Поздрав

Назад

 

Архива

<< Март 2020 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

Sponsored by

Developed by