31 Март 2020 - 11:06:37

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

21.07.2019 во 10:46:00

Би сакал да добијам прецизен одговор кога ќе ја реализирате најавата за двете зелени површини (паркови) предвидени со урбанистичкиот план за УЕ Црква Б, кај зградите на Адора на ул. М.Ш. Шарло? И второ, што стана со изградбата на јавен паркинг предвиден со истиот урбанискички план? Кога ќе се најде решение за овие две прашања?

Статус: Одговорено
Тип на барање: Уредување на блоковското зеленило

 
Одговор

22.07.2019 во 09:17:28

Почитуван Гоце, За овој дел од градот се подготвува проект, кој очекуваме да заврши до крајот на годинава. Во секој случај, јавноста ќе биде навреме информирана. Поздрав

Назад

 

Архива

<< Март 2020 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

Sponsored by

Developed by