31 Март 2020 - 03:55:35

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

23.07.2019 во 13:52:07

Почитубани, вчера ви пратив допис но не го објавивте. Еве повторно ви пишувам дека никој и после неколку недели не доаѓа да го собере огромниот куп од гранки кои останаа по сечењето на едно дрво кое падна пред зграда на ул. Владимир Комаров бр. 27. Исто така ви напишав дека позади истата зграда има повеќе огромни диви грмушки кои ја зафаќаат патеката по која секојдневно поминуваме. Ве молам да се обратите до соодветните служби, да превземат мерки во врска овие проблеми, бидејќи навистина овој дел е комплетно запоставен, а ова се случува постојано со години. Се надевам дека овој пат нема да го игнорирате мојов допис.

Статус: Одговорено
Тип на барање: Уредување на блоковското зеленило

 
Одговор

23.07.2019 во 15:03:39

Почитувана Тања, во координација со Паркови и зеленило ќе го решиме овој проблем. Се извинуваме за ненавременото одговоарање. Поздрав

Назад

 

Архива

<< Март 2020 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

Sponsored by

Developed by