31 Март 2020 - 12:13:14

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

17.09.2019 во 11:01:58

Почитувани, Би сакал да Ве известам дека на бу. 3та македонска бригада 43 и 45 се вршат градежни активности со кои се уништува зелен појас кој се наоѓа помеѓу двете згради. имено еден од становите на приземје го цементира зелениот појас и прави влез во станот кој не е регулиран. Ве моалам да испратите инспекција да ги провери овие активности. со почит, Дарко

Статус: Одговорено
Тип на барање: останато

 
Одговор

23.09.2019 во 10:52:47

Почитуван Дарко, инспекциските служби на Општина Аеродром се информирани и излегоа на терен. Ве молиме да ни испратите слики од узурпирањето на зелениот простор. Фотографиите може да ни ги испратите во инбокс на ФБ-страницата на Општина Аеродром. Поздрав

Назад

 

Архива

<< Март 2020 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

Sponsored by

Developed by