18 Февруари 2020 - 07:02:25

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

18.09.2019 во 21:19:55

Почитуван Градоначалник, Како жител на зградата бр,.5А на ул. Методија Шаторов Шарло и родител барам вашата инспекција (градежна и за домување) да излезе на увид и да провери дали кафичот Морнинг кој е во зградата има одобрение за терасата која епуштена во приватен имот и во имот на Република Македонија и истиот со маси има зафатено паркинг места кои се дел од зградата, а колите од неговите муштерии ни ги узурпираат нашите паркинг места и има галама за што неможеме да спиеме. Исто така, неговите муштерии паркират на тротоарот и улицата пред кафичот и се загрозува нашата безбедност затоа што мора да одиме по коловозот а таму се движат многу возила и камиони, а ние не движиме со деца како и мајки со колички. Се надевам ќе им наложите на инспекцииите да си ја вршат работата за што зимаат плата од нас, а не да седат само во канцеларија. Проверете ги да видите колку работат.

Статус: Одговорено
Тип на барање: останато

 
Одговор

23.09.2019 во 09:52:23

Почитувана Марјана, го информиравме градежниот инспектор, кој ќе постапи според својата должност. Поздрав

Назад

 

Архива

<< Февруари 2020 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Sponsored by

Developed by