31 Март 2020 - 11:26:25

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

19.09.2019 во 23:25:35

почитувани, ве молам за чистење на паркингот пред зградата на ул.Методија Шаторов Шарло бр.20.На паркингот сеуште стојат ланските лисја,кеси,ѓубре,хартии кое со секој ветер влагаат во нашите станови.Паркингот не е изметен и измииен веке две години.Ве молам за интервенција. Поздрав,

Статус: Одговорено
Тип на барање: Хигиената во населените места: градежен шут и отпад

 
Одговор

23.09.2019 во 09:07:53

Надлежните служби задолжени за комунална хигиена веќе се информирани и ќе постапат. Поздрав

Назад

 

Архива

<< Март 2020 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      

Sponsored by

Developed by