18 Февруари 2020 - 07:03:17

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

24.09.2019 во 16:13:32

Почитувани, Ве молам за информација околу можно стипендирање на млади спортисти. Оваа опција е достабна за децата од основните училишта во останатите општини.

Статус: Одговорено
Тип на барање: образование

 
Одговор

26.09.2019 во 08:58:43

Општина Аеродром обезбедува еднократна парична помош од 10 илјади денари на талентирани спортисти. Јавноста ќе биде навреме информирана за условите и тајмингот кога ќе биде доделувањето. Поздрав

Назад

 

Архива

<< Февруари 2020 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Sponsored by

Developed by