24 Јуни 2021 - 06:05:02

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

07.11.2019 во 11:13:56

Почитувани, Живееме во колективна стамбена зграда на ул. Коста Новаковиќ 48. Се соочуваме со проблем поврзан со паркирањето, нема слободно место воопшто. Во текот на целиот ден улицата и се наоколу е пренатрупано со возила кои претходно се паркираа на паркингот околу ТЦ. Три Бисери но откако стана паркинг со наплата сега сите возила се насочуваат на нашата улица и паркинзи околку нашата зградата и околните згради. Дали општината планира да превземе нешто во врска со овој проблем? Со почит, Д. Костовски

Статус: Одговорено
Тип на барање: останато

 
Одговор

11.11.2019 во 13:14:17

Почитуван Драган, за овој дел од Аеродром е предвидено зонско паркирање, со што се надеваме ќе се реши проблемот со паркирањето. Поздрав

Назад

 

Архива

<< Јуни 2021 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     

Sponsored by

Developed by