19 Февруари 2020 - 08:22:25

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

16.12.2019 во 13:09:50

Почитувани, би сакала да знам дали општината планира и кога ќе преземе нешто да се направи зеленило со урбана опрема пред импровизираното старо детско игралиште, а особено зад зградите на Адора (Шарло 6, 8 и 10) каде што има земјиште, огромна прашина и се гази по кал? Кога ќе го средите овој простор, молам најдобронамерно за одговор? Благодарам.

Статус: Одговорено
Тип на барање: Уредување на блоковското зеленило

 
Одговор

19.12.2019 во 09:17:25

Почитувана Анкица, изработен е идејниот проект за парк во овој дел од општината. Во буџетот за 2020 година се предвидени средстсва за негова изградба. Поздрав

Назад

 

Архива

<< Февруари 2020 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Sponsored by

Developed by