24 Јуни 2021 - 05:02:00

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

18.02.2020 во 13:02:07

Здраво до надлежните во општина, би сакал да добијам информаиција дали се планира да се замени старата табла на игралиштето кај ОУ Блаже Конески со нова стаклена. Едниот кош е веќе обновен со нова стаклена табла и обрач, дали може и другиот. Благодарам за одговорот.

Статус: Одговорено
Тип на барање: Детски и спортски игралишта (кошарка, ракомет, мал фудбал)

 
Одговор

21.02.2020 во 08:14:05

Ќе го имаме тоа предвид кога наскоро ќе почнеме со реконструкција на спортските игралишта. Поздрав

Назад

 

Архива

<< Јуни 2021 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     

Sponsored by

Developed by