28 Мај 2024 - 02:10:24

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

19.06.2020 во 09:21:34

Почитувани, Со оглед на состојбата со пандемијата и не можноста децата да се дружат и рекреирааат со групните спортови, се повеќе деца се ориентирани кон возење велосипеди и скејтборди. Во насеба Лисиче нема никакви услови за практикување на овој начин на рекреација и децата се потполно небезбедни правејќи го тоа на улица. Бараме да се направи еден скејтпарк во Лисичекаде каде би можело ова да се изведува. Скејпарко би моќел да биде составен дел на игралиштео позади трговскиот кое најавивте дека ќе го реновирате и уредите оваа година. Спо почит, Сузана Гроздановска Филевска

Статус: Одговорено
Тип на барање: Детски и спортски игралишта (кошарка, ракомет, мал фудбал)

 
Одговор

22.06.2020 во 08:42:58

Почитувана, ќе биде разгледана секаква можност што е од интерес на граѓаните. Со буџетот за оваа година не е предвидено такво нешто, но за наредниот ќе го разгледаме вашиот предлог. Поздрав

Назад

 

Архива

<< Мај 2024 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

Sponsored by

Developed by