10 Јуни 2023 - 03:02:22

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

21.07.2020 во 08:22:15

Почитувани, Пред 1 година засадивте високо растечки дрвја пред ОУ Александар Македонски и градинката Сонце во реонски центар. Внатре во дворовите на училиштето и градинката покрај оградите засадивте зимзелни садници и сето тоа беше супер. Но тоа што е засадено треба и мора да се одржува. Апелирам да се мобилизирате и организирате некој од надлежните служби во овие летни горештини да се наводнуваат овие дрвја бидејќи голем број од нив од негрижа веќе се уништени и исушени.

Статус: Одговорено
Тип на барање: Уредување на блоковското зеленило

 
Одговор

22.07.2020 во 08:43:41

Почитувана, дрвцата редовно се полеваат од нашите комунални служби. Ви благодариме

Назад

 

Архива

<< Јуни 2023 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   

Sponsored by

Developed by