17 Мај 2021 - 17:03:06

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

25.07.2020 во 03:37:07

Barame kako velosipedisti ,da kejot na vardar posle hotel Hilton pa se do n lisice, da se ocisti od treva koja premnogu e porasnata na nekoi mesta cesto izleguvaat I zmii, isto taka da se podobri osvetluvanje na toj del,I da se smisli resenie za delot kade sto se gradi noviot most da imame Mal prolaz, ova e relacija koja se vozi tocak sekojdnevno I site reagiraat,mostot se gradi predolgo a dviznjeto ni e stopirano

Статус: Одговорено
Тип на барање: Уредување на блоковското зеленило

 
Одговор

27.07.2020 во 08:28:11

Почитувани, Ве информираме дека кејот на Вардар не е под надлежност на Општина Аеродром, туку на Град Скопје. Тоа значи дека сите забелешки и предлози треба да ги доставите до нивните служби. Поздрац

Назад

 

Архива

<< Мај 2021 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       

Sponsored by

Developed by