10 Јуни 2023 - 02:06:25

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

02.08.2020 во 20:59:27

Каде да се обратиме за малтретирање од страна на кучињата на соседот кои ни се врзани скоро под прозор ,и по цели денови и посебно ноќи лаат прегласно и предолго , па не можеме да спиеме ,верувам постои некој закон кој што ќе не заштити ,ако нема дали ќе може поскоро да се донесе , бидејќи со насилниот сосед нема разбирање во врска со ова , во полиција ни рекоа дека немале ингренции ,па се прашувам кој има ,и не заштити од оваа голгота која трае премногу долго

Статус: Одговорено
Тип на барање: останато

 
Одговор

04.08.2020 во 09:58:09

Почитувана, За нарушување на јавниот ред и мир е одговрна полицијата. Ве молиме, обратете се таму. Ви благодариме

Назад

 

Архива

<< Јуни 2023 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   

Sponsored by

Developed by