21 Февруари 2024 - 02:19:59

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

11.09.2020 во 17:35:12

Почитувани, На улица Методија Шаторов Шарло ниту една шахта не е нивелирана. Неколку од нив се дури и длабоки и претставуваат опасност за движењето по улицата. Дали може да се изврши нивелација на шахитите на улицата, и во иднина сите улици при реконструкција да добиваат нивелирани шахти? (пример за ова е улицата 23-ти Октомоври, која беше реконструирана изминатава година, меѓутоа шахтите не беа нивелирани). Поздрав, Илија

Статус: Одговорено
Тип на барање: останато

 
Одговор

14.09.2020 во 14:08:05

Почитуван, наведете конкретна локација со број на улицата и надлежните ќе постапат. Поздрав

Назад

 

Архива

<< Февруари 2024 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29    

Sponsored by

Developed by