10 Јуни 2023 - 03:55:13

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

30.08.2021 во 14:51:46

Почитувани, ве молам да се информираат надлежните за одржување на хигиената во општината. Имено позади зграда на ул. Владимир Комаров бр. 27 кај одводот на паркингот насобрано е куп ѓубре, лисја, гранки и што уште не и при секој дожд паркингот ни се поплавува. Исто така во паркот пред и позади истата зграда има гранки од искршени дрва, купишта лисја, кои треба да се соберат. Ви благодарам на разбирањето.

Статус: Барањето е проследено до надлежните служби
Тип на барање: останато

 
Одговор

01.09.2021 во 15:21:20

Почитувани, Ви благодариме за вашата сугестија. Ќе бидат известени нашите надлежни служби кои се грижат за хигиената.

Назад

 

Архива

<< Јуни 2023 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   

Sponsored by

Developed by