14 Април 2024 - 14:42:21

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

02.02.2022 во 09:33:54

Почитувани, Во понеделникот ви пишав на порталот на граѓански сервис во врска уличните кучиња кои се повеќе ги има во општината, особено зачестија околу ул. Владимир Комаров 25, 27 и 29 што досега не се случувало, но ниту го објавивте ниту има некаква реакција. Ве молиме да превземете мерки, бидејќи навистина е проблем, што за нас што за домашните миленичиња, како и за хигиената. Пред некој ден се пуштија на една жена која го шеташе своет куче и едвај го одбрани и него и себе. Проблем станува и со фрлањето на смет, бидејќи се најчесто околу контејнерите, па дури превртуваат и корпи за отпадоци. Инаку кучињата немаат никакви маркици, а и да имаат не е нормално како глутница да шетаат по улици. Со почит

Статус: Одговорено
Тип на барање: останато

 
Одговор

15.03.2022 во 08:57:37

Почитувани, Ве охрабруваме да ги контактирате ЈП Лајка за проблемот со кучињата скитници

Назад

 

Архива

<< Април 2024 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      

Sponsored by

Developed by