10 Јуни 2023 - 03:37:43

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

17.03.2022 во 10:52:15

Pocituvani, pisuvate deka gi rascistuvate deponiite koi se naogaat na teritorijata na Opstina Aerodrom. Opstinata Aerodrom ne e samo do Biser, Capital Mol i nie sme ziteli na Opstina Aerodrom koi ziveeme na ul. Todor Cangov 1 i ul. 3 kade sto ima niva koja se protega do zgradite na Novo Lisice. Na toj prostor e napravena deponija so godini koi ke stigne nosi se i sessto od sut, mebel, bela tehnika i dr. Pa Ve molam da mi kazete dali ke se prevzeme nesto okolu rascistuvanje na deponijata, bidejki letnite denovi ne e podnosliva smrdeata. So nadez deka ke bidat prevzemeni merki unapred Vi blagodarime. So pocit,

Статус: Одговорено
Тип на барање: Хигиената во населените места: градежен шут и отпад

 
Одговор

18.03.2022 во 13:12:40

Почитувани постоечката депонија е во приватна сопственост и треба да се извести сопственикот за нејзино расчистување.

Назад

 

Архива

<< Јуни 2023 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   

Sponsored by

Developed by