19 Декември 2018 - 10:31:15

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

03.10.2016 во 23:31:47

Na ulica kosta novakovic br 7 (zolta zgrada)vednas nasproti poliklinika jane sandanski ___________ ima dupka otvorena sahta koja e opasna za nasite deca , ve molam najitno da ispratite nekoj da stavi kapak dodeka nema nastanato nekoj problem da padne nekoj

Статус: Одговорено
Тип на барање: Санација на ударни дупки и прекопи на собирни улици

 
Одговор

07.10.2016 во 14:56:21

Почитувани, Вашето барање е доставено до нашето комунално одделение. Од таму Ве замолуваат, за шахтата да се обратите до ЈП „Водовод и канализација“, бидејќи тие се надлежни за сите шахти во Градот Скопје, а истото ќе го сторат и тие. Ви благодариме што го користевте Граѓанскиот сервис центар на Општина Аеродром.

Назад

 

Архива

<< Декември 2018 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       

Sponsored by

Developed by