19 Декември 2018 - 10:28:18

Општина Аеродром

Граѓански сервис центар

Преглед на барање

Барање

11.10.2016 во 18:08:25

Почитувани би сакала да изразам жалење од моите сограѓани на ул. Ѓорѓи Капчев каде на истоимената улица од несовесни шофери е загрозена нашата безбедност зошто се паркираат по тротоар а ни автобус не може да дојде .Може ли да помине пајак служба ви благодарам однапред.

Статус: Одговорено
Тип на барање: останато

 
Одговор

12.10.2016 во 08:31:18

Почитувани, Општина Аеродром постојано апелира до граѓаните да не се паркираат на недозволени места. Во врска со Вашата реакција, надлежните служби од Општина Аеродром ќе се обратат до сообраќајната полиција, но добро би било доколку и Вие се обратите до нив. Ви благодариме што го користевте граѓанскиот сервис центар на Општина Аеродром.

Назад

 

Архива

<< Декември 2018 >>
По Вт Ср Че Пе Са Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       

Sponsored by

Developed by